Oryginalne części Subaru Impreza, Subaru Forester, Subaru Legacy, Subaru Outback, Subaru WRX STI

Najczęstsze usterki związane z układem wydechowym w Subaru Forester Impreza Legacy Outback

Usterki układu wydechowego w samochodach marki Subaru

"Ja  mu w gaz a on zgasł!" Ile koni mechanicznych powinno być w moim foresterze?
Znana i lubiana usterka każdego Subaru objawiająca się brakiem lub częściową utratą mocy i falującymi obrotami dławiącego się boksera to właśnie niedrożna przepustnica!

Fora użytkowników Subaru ociekają postami z zapytaniem o przyczynę coraz wyższego spalania, przy spadającej mocy silnika, zwykle z dopiskiem: "oby to nie była sonda lambda!"

Oczywiście zwykle pierwszą teorią jest uszkodzona sonda, jednak po przetestowaniu pacjenta tzw "Komputerem" otrzymamy często inną diagnozę. Popularnym błędem pojawiającym się przy powyższych objawach jest p0638 czyli błąd silniczka krokowego w przepustnicy, wskazujący na problem w układzie wydechowym.

Przy kilku, kilkunastoletniej eksploatacji auta z silnikiem w układzie bokser, słynącym z apetytu na olej silnikowy, w przepustnicach gromadzi się spora ilość nagaru. Nagar gromadzący się w przepustnicy uniemożliwia jej płynne działanie,  co w przypadku samochodów wyposażonych w przepustnice elektroniczną utrudnia precyzyjne ustawienie jej pozycji z perspektywy użytkownika. W efekcie  objawia się to falowaniem obrotów. By tego uniknąć wystarczy okresowo czyścić  przepustnicę z nagaru. Pomocne będą również nowe uszczelki pod przepustnice znajdujące się w ofercie naszego sklepu.

Mocne zaniedbanie w skrajnych przypadkach może doprowadzić do  konieczności wymiany przepustnicy na nową.

Poniżej zbiór linków do najczęściej zamawianych części układu wydechowego do Subaru Forester, Impreza, Legacy:

Zawór upustowy Turbosmart Impreza WRX STI Forester Kompact Dual Port

Sonda lambda Impreza Forester Legacy XV FB16 FB20 - 22641AA610

Sonda lambda OEM Subaru Impreza Forester 12- FB20/FB25 - 22641AA670

Przepustnica elektroniczna Subaru Impreza STI 2008-2017 STI SPEC C N14/N15 - 16112AA270

Układ wydechowy X-FORCE 3″ z przepustnicą Varex Subaru BRZ Toyota GT86 2013+ - GC-EST862VKCS

 

Skorzystaj z głównego menu i wyszukaj część dopasowaną do Twojego modelu Subaru. Jeśli nie jesteś pewny, która część będzie pasowała do Twojego auta na 100% lub nie możesz zdecydować się na producenta - zadzwoń do nas.

×